26. kolo hokejovej Slovnaft extraligy

29.11.2009 Celý región

HK ŠKP Poprad - HK Orange 20 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 9. P. Segľa (Klouda, Fabian), 19. Šechný (P. Segľa, Jasečko), 34. Škovira, 42. Jasečko (Šechný, A. Kroták)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 2:0, rozhodovali: P. Ország - Korba, Smrek, 1355 divákov

Poprad: Melicherčík - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár, Jelínek - Škovira, Klouda, Igor Majeský - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - P. Segľa, Rataj, D. Buc - Mašlonka, P. Svitana, Lapšanský
HK Orange 20: Halász - Štajnoch, Rais, M. Marinčin, Šiška, Jaborník, Jankovič, Hraško, Slimák - Gašparovič, Mlynarovič, Vandas - M. Bakoš, Andrej Šťastný, L. Hudáček - Takáč, Grošaft, Uhnák - Cingel, Šimčák, Ján

Mladá reprezentácia SR svoj plný bodový zisk dosiahla práve proti Popradu (3:2), preto to domáci mali v mysliach a chceli túto nepríjemnosť čo najskôr zmazať. Avšak už v 30. sekunde si musel rozhodca Orzság pomôcť videorozhodcom a dvadsiatke neuznal gól. V celej 1. tretine sa na ľade stále niečo dialo, ale pekných hokejových akcií bolo málo. Góly padali v preslovkách: v 9. min skóroval Segľa, v 19. min Šechný. Prvá tretina sa hrala rýchlo a skončila sa za 24 minút. Druhá nepriniesla do hry nič nové. Veľa sa síce korčuľovalo, ale vzrušujúci bol iba pád domáceho Škoviru na mantinel v úvode tretiny a jeho pekný gól v oslabení v 14. minúte. V strednom pásme vybojoval puk, cez ľavú stranu sa dostal až pred brankára Halásza a skóroval. V 3. tretine sa ukázalo, že oslabenia Popradčanom idú a v 41. minúte v oslabení skóroval Jasečko. Zápas sa dohrával v pokojnej atmosfére zo strany divákov, ako aj hráčov. Tréner Popradu nechal v závere stretnutia už odpočívať "ťahúňov" družstva a zápas dohrávala mladšia garnitúra.

Július Penzeš, asistent trénera Popradu: "SR 20 veľmi dobre korčuľovala, napádala nás, ale vyšli nám presilovky a v oslabení sme dali dva góly. V závere stretnutia som nechal odpočívať starších hráčov, aby boli lepšie pripravení na dôležité zápasy. "
Miroslav Marcinko, asistent trénera SR20: "Z nášho pohľadu sa dá zápas označiť ako dobrý, aj keď sme góly dostali v presilovkách a oslabeniach. V hre 5:5 sme ukázali naše dobré korčuľovanie a vedeli sme odolať kombinačnej hre Popradu. "

HK 36 Skalica - HC K-Cero Nitra 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 43. Zálešák (Gründling, Pálffy) - 14. T. Chrenko (S. Saliji, H. Ručkay), 38. Špelda (T. Chrenko, S. Saliji), 53. Marek Slovák (M. Štefanka, Širokovs)
Vylúčení: 1:2 na 2 min
rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, M. Orolin
2601 divákov

Skalica: Kotvan - Gründling, R. Jendek, Škápik, M. Výborný, Škadra, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, T. Višňovský - Kutálek, R. Školiak, D. Pašek - Lušňák, R. Jarolín, R. Hartmann - E. Novák, F. Novák, Liščák
Nitra: Lakosil - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - Gráčik, M. Kováčik, Šátek - Šinkovič, Marek Slovák, E. Čaládi - Dobrý, M. Štefanka, Marek Tvrdoň

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 2:3 po sam. nájazdcoh (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. Ihnačák (Cebák, Estrada), 48. Baláž (Pikkarainen, Marek Haščák) - 25. Kollár (Dubec, Fatyka), 35. Kollár (Michel Miklík, Fatyka), rozhodujúci sam. nájazd Tybor
Vylúčení: 5:10 na 2 min
rozhodovali: J. Konc - Junek, Milan Novák
2248 divákov

Zvolen: J. Laco - Juraško, L. Čierny, Valach, Pikkarainen, Cebák, Mašlonka - V. Baláž, Marek Haščák, Otčenáš - Michal Chovan, P. Pucher, Kóňa - Gálik, F. Turek, P. Szabo - B. Ihnačák, M. Jurík, Estrada
Trenčín: I. Murín - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Gabriš, Martin Chovan, Hančák - Tomík, Valčák, Paroulek - Michel Miklík, Kollár, Dubec - M. Filo, O. Ďuriš, P. Kopecký

MHC Martin - MsHK Garmin Žilina 7:4 (2:0, 2:1, 3:3)
Góly: 16. Velebný (Galamboš), 16. Ižvolt (L. Říha, Škumát), 23. L. Říha (Škumát), 33. Polák (Jabrocký), 52. Polák (Uram, Jabrocký), 59. Jabrocký (Uram, Polák), 60. I. Dornič (Trokan, Appel) - 25. P. Barinka (Palovčík), 50. Palovčík (R. Krajči, P. Barinka), 58. Drevenák (Spilar), 60. Palovčík (Škuta)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Koložváry (Žilina) na 10 min za nešportové správanie
rozhodovali: Grečko - Snášel, Tornay
2635 divákov

Martin: Križan - Polák, Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, L. Matejka, Velebný - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, Trokan, I. Dornič - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, L. Říha, Ižvolt
Žilina: Ondrejka (23. Beňo) - Nádašdi, Rúfus, Hriňa, Turoň, Horák, Škuta, Urban, Kolarz - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - V. Nemec, Vala, Škoda - Drevenák, Pleva, Spilar - Hajnik, Koložváry, Török

Slovan Bratislava - HC´05 Banská Bystrica 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 6. Kuľha (Hujsa, Demel), 23. Kuľha (A. Nedorost, J. Kováčik), 52. Hujsa (J. Kováčik) - 11. Pardavý (M. Dian, Bulík), 28. Jánoš (Miroslav Hlinka, Z. Nedvěd), 37. Pardavý (Bulík), 43. Bulík (Pardavý)
Vylúčení. 9:11 na 2 min
presilovky: 2:2
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Lokšík - Bundil, Stano
3380 divákov

Slovan: Konrád - Turunen, Bohunický, J. Kováčik, Sersen, Tesařík, Tulupov - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic
B. Bystrica: M. Vojtek - Kolba, Biro, Vizváry, Vantroba, Bambúch, Paľov - M. Dian, Bulík, Pardavý - Z. Nedvěd, Miroslav Hlinka, Jánoš - Rumpel, Češík, Drotár - Tománek, Šmálik, Kútny

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Noves okná Spišská Nová Ves 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 13. Kuric (Kropáč, Privoznik), 19. M. Bartánus (V. Novák, Heš), 25. Kropáč (M. Bartánus), 43. M. Bartánus - 35. Holečko z tr. strieľania, 40. Prokop (Harabin)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Petruk (Sp. N. Ves) 10 min za nešportové správanie
oslabenia: 2:0
rozhodovali: Rudý - Gašparík, Zvrškovec
1925 divákov

Liptovský Mikuláš: Fikrt - T. Devečka, Heš, P. Lištiak, M. Varga, D. Devečka, Privoznik, Kršňák, Hučko - Cibuľa, J. Halaj, Mikula - M. Bartánus, Roháč, V. Novák - Kropáč, Kuric, M. Oravec - Kadura, Durdiak
Spišská Nová Ves: Smik - Petruk, Harabin, A. Mrena, Čintala, Borovský, M. Školiak, Rojkovič - Holečko, S. Pavličko, Prokop - Macejka, L. Jurík, Farkašovský - Lemešani, Heizer, Hübler - Leskovjanský, Saluga, Smotrila